Tekirdağ’ı Adım Adım Keşfet!


    Sapsarı ayçiçeği tarlalarını yemyeşil ormanlar ve masmavi denizle buluşturan Tekirdağ, sıcakkanlı insanlarıyla hayatı renk cümbüşü içinde yaşayabileceğin çok özel bir şehir. Bu muhteşem şehrin tarihine ve kültürüne daha yakından bakmak için gidip görebileceğin yerlerin başında eski Rum köyleri geliyor. Nüfus mübadelesi öncesi yoğun bir Rum nüfusun yaşadığı Tekirdağ’da; restore edilerek ziyarete açılan birçok yapının yanı sıra Yunan Dimitrios Mavridis’in mübadele öncesi ailesi ile yıllarca yaşadığı ev de müze olarak görebileceğiniz önemli mekanlardan biri. Müzede, Mavridis’in biriktirdiği eski Tekirdağ fotoğrafları ile bölgenin kültürüne ve yakın tarihine ışık tutuluyor.

    Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi sınırlarında bulunan Hora Feneri ise romantik bir atmosfer yakalamak isteyenler için sunduğu enfes manzarayla öne çıkıyor. Daha kapsamlı bir Tekirdağ gezisi planlıyorsan; Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Rakoczi Müzesi, Namık Kemal Evi ve Çorlu Kalesi gibi mekanlara uğramadan geçme deriz.

GALERİ
Ramada By Wyndham Tekirdağ
Malkara Yolu Üzeri 2. Km
Süleymanpaşa Tekirdağ Türkiye
Tel. +90 (282) 229 29 29
E-mail: info@ramadatekirdag.com
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin
Fırsatlardan Haberdar Olun
E-Posta Adresinizi Bildirin Etkinlikleri Önce Siz Öğrenin
This property is operated by ERD Hotel Management, Tourism and Investment Inc. under licence agreement with Ramada Woldwice Inc.