Uçmakdere ! Ganos Dağı ! Motorsiklet , Yamaç Paraşütü, Trekking , Tarih


Motor 

Uçmakdere’yi daha önce duymuş olma ihtimaliniz yüksek olsa da seyir zevki yüksek Tekirdağ-Uçmakdere rotasını listelere almamak olmaz. Trakya Yarımadası’nın güneyinde yer alan ve Tekirdağ sınırları içerisinde kalan Uçmakdere rotası, sizi Tekirdağ şehir merkezinden alıp, enfes manzaralar eşliğinde Çanakkale Yarımadası’na ulaştıracak.

Tekirdağ şehir merkezinden Kumbağ yönüne doğru dönerek dahil olduğunuz bu rota, bol virajlı Uçmakdere sektöründe sizi yamaç paraşütü manzaralarıyla karşılıyor. Bölgenin yüksek noktalarında göz alabildiğine deniz manzarası ile bolca mola vermek kaçınılmaz. Yolun deniz seviyesine ulaştığı noktalarda ise kadrajınıza çok daha iyi görüntüler sığdırabilirsiniz.

Uçmakdere rotası, aynı zamanda bölgesel lezzetler konusunda da size fırsatlar sunuyor. Şarköy’ün devamında ise ayçiçeği tarlalarının arasından geçerek Çanakkale Yarımadası’nın eşsiz güzelliklerine ulaşmanız mümkün.

Yamaç Paraşütü

Uçmakdere’de, sevdiklerinizle güzel vakitler geçirmek istemez miydiniz? Özellikle yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin vazgeçilmez mekanlarından olan Uçmakdere’de birbirinden etkileyici panoramik fotoğraflar çekilebilir ve yeşil atmosferin doğasına kendinizi bırakabilirsiniz. Uçmakdere nerede ve Uçmakdere’de ne yapılır sizin için derledik. İşte Uçmakdere gezilecek yerler…

Uçmakdere bölgesine karayolu vasıtasıyla gelmek isterseniz, Kumbağ üzerinden geçip Ganos dağı eteklerine gelerek ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan yaklaşık 2 saat 15 dakikadadır. Uçmakdere, İstanbul’a 178 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Temiz ve oksijen deposu atmosferine hayran kalacaksınız.

Uçmakdere’ye şirin ve tatlı bir sayfiye kasabası olarak bilinen Kumbağ üzerinden gelirken bölgenin harika manzarasını izleyebilir, geçtiğiniz yeşil atmosferi istediğiniz kadar fotoğraflayabilirsiniz. Ayrıca Marmara Denizi’ni metrelerce yüksekten gözleyebilir ve zikzaklı yollardan ilerleyip Hayırsız Ada’yı ve Marmara Adası’nı seyredebilirsiniz. Bölge motor ve bisiklet gibi araçlar için de uygun.

Uçmakdere köyünün girişinde senelerdir ayakta kalan çınar ağacı ve iki vadi arasında kalan bölge manzarası sizi karşılamakta. Bölgede ıhlamur, nane, taze meyve, sebze ve erişte gibi pek çok doğal yiyecek satın alabilmeniz de mümkün.

Uçmak dere Rum Köyü

Rum Köyü’ne henüz gelmeden yaklaşık 7 kilometre öncesinde yamaç paraşütü yapılabilen bölgeyi ve insanları görebilirsiniz. Mekanda biri 625 metre diğeri 250 metre olan iki pist yer almakta. Bölgenin en ilgi çeken ve ses getiren spor türü olan yamaç paraşütü, yöre insanı tarafından da ilgiyle karşılanmaktadır. Yamaç paraşütü esnasında da yine etkileyici koyları ve görkemli manzarayı yukarıdan seyretme şansı yakalayabilirsiniz.

Özellikle şehir hayatının ve metropollerin karmaşasından kaçıp kaçamak yapmak isteyenler için iyi bir seçenek olan Uçmakdere’de köyün çıkışında denize sıfır bir alanda kamp bölgesi bulunmaktadır. İsteyen tatil severler burada ailesi ve sevdikleriyle doğayla iç içe bir gün geçirip, güneşin batışına tanıklık etmenin keyfini de çıkarabilir. Yaz döneminde epey kalabalık olan bölgeyi imkanınız varsa bahar aylarında ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Temiz, berrak suları ve doğasıyla Marmara Bölgesi’nin incilerinden biri olan Uçmakdere’de yamaç paraşütü yapılan alan da, kamp yapmak için elverişli bölgelerden biridir.

Günebakanların Şehri Tekirdağ

 İstanbul’un biraz batısında ama hemen yanında yer alan Tekirdağ, hem Karadeniz’e hem de Marmara Denizi’ne kıyısı olan ender illerimizden. Göz alabildiğine uzanan günebakan yani ayçiçeği tarlaları, yazın İstanbulluların kaçış noktası olan plajları ve ilginç tarihi yapılarıyla Tekirdağ’da gezilecek yerler saymakla bitmiyor.

Trakya Yarımadası’nın orta kesiminde yer alan Tekirdağ, İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında sayılabilir. Edirne, Gelibolu, İstanbul ve Kırklareli ile komşu olan şehir, hem tarım hem de turizm açısından büyük değer taşıyor. Türkiye’nin en büyük ayçiçeği üreticisi olan Tekirdağ’da ayçiçeği tarlaları hasat öncesi sapsarı bir denize dönüşüyor. Doğal güzellikleri ve uzun plajlarıyla sevilen şehirde tatil boyunca adrenalini ve huzuru bir arada yaşamak isteyenler için Tekirdağ’da yapılacak şeyleri ve gidilecek yerleri bir araya getirdik.

Tekirdağ’da Heyecanı Zirvede Yaşamaya Ne Dersin?

Tekirdağ Şarköy’e bağlı Uçmakdere, nostaljik atmosferiyle insanı büyüleyen eski Rum köylerinden biri. Köy, yaklaşık 950 metre yüksekliğindeki Ganos Dağı’nın hemen yamacında bulunuyor. Rüzgar yönünden epey şanslı olan Uçmakdere, son yıllarda adrenalin tutkunları için bambaşka bir anlam kazandı.

Ganos Dağı’nda yer alan 650 metre ve 250 metre yükseklikteki yamaçlardan tandem yamaç paraşütü yapılmaya başlandı. Rengarenk paraşütlerin gökyüzünü doldurduğu Uçmakdere’de yamaç paraşüt fiyatları da oldukça makul. Üstelik hiç tecrübesi olamayanlar için de gerekli ekipmanın ve hazırlığın sağlandığı birçok uçuş merkezinde deneyimli tandem yamaç paraşütü pilotlarıyla gökyüzünde süzülmenin heyecanını yaşayabilirsin.

Ramada By Wyndham Tekirdağ
Malkara Yolu Üzeri 2. Km
Süleymanpaşa Tekirdağ Türkiye
Tel. +90 (282) 229 29 29
E-mail: info@ramadatekirdag.com
Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin
Fırsatlardan Haberdar Olun
E-Posta Adresinizi Bildirin Etkinlikleri Önce Siz Öğrenin
This property is operated by ERD Hotel Management, Tourism and Investment Inc. under licence agreement with Ramada Woldwice Inc.